MŚ 2013 Stare Jabłonki: Fijałek i Prudel odpadli z turnieju. Przegrali z Bruno i Pedro [Zdjęcia]

RP
MŚ 2013 Stare Jabłonki. Niespodziewanie już w 1/16 finału zakończyła się przygoda Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla z mistrzostwami świata 2013 w siatkówce plażowej. Polacy przegrali w dwóch setach z faworyzowaną parą brazylijską - Bruno i Pedro. Zobacz zdjęcia!

MŚ 2013 Stare Jabłonki: Fijałek i Prudel odpadli z turnieju. Bruno i Pedro za mocni

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z brazylijską parą Bruno i Pedro 0:2 (17:21, 16:21). Polacy mieli ogromnego pecha we wczorajszym losowaniu drabinki pucharowej, bowiem ich pogromcy to aktualni liderzy cyku World Tour.

W pierwszej partii wyrównana rywalizacja miała miejsce tylko na początku - do stanu 7:6 dla Brazylijczyków. W kolejnych minutach Bruno i Pedro konsekwentnie powiększali swoją przewagę, by w pewnym momencie prowadzić nawet 18:13. Wówczas Polacy rozpoczęli ambitny bój, aby doprowadzić do remisu. Niestety, rywale do końca kontrolowali sytuację i ostatecznie wygrali premierową odsłonę meczu 21:17.

Druga partia także zaczęła się pechowo dla faworytów mazurskiej publiczności. Brazylijczycy szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Wówczas Polacy poprosili o czas, który wiele jednak nie zmienił. Aktualni liderzy cyklu World Tour grali bardzo spokojnie i cały czas powiększali przewagę. Fijałek i Prudel popełniali natomiast dość proste błędy. W efekcie rywale wygrali set 21:16 i cały mecz 2:0. Z racji, że był to mecz fazy pucharowej turnieju, Polacy pożegnali się z turniejem.