MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego

Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do siedmiu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz kierowców bez uprawnień.

W piątek (19.04.2024r.) około godziny 10:00 na drodze krajowej nr 16 w rejonie węzła Ostróda Południe, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości. Miernik prędkości wskazał, że pojazd pędził 123 km/h w miejscu z ograniczeniem do 70 km/h. W związku z tym, że 57-latek w ostatnim czasie był już zatrzymany za przekroczenie prędkości, w warunkach ,,recydywy’’ ukarany został mandatem karnym w wysokości 3.000 złotych i 13 punktami karnymi. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia około godziny 18:00 na drodze ekspresowej S7 na wysokości miejscowości Miłomłyn policjanci zatrzymali kierowcę osobowego nissana, który poruszał się o 83 km/h za szybko. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca 44-latka w ostatnim czasie również została zatrzymana za przekroczenie prędkości. W warunkach ,,recydywy’’ ukarana została mandatem karnym w wysokości 5.000 złotych i 15 punktami karnymi.

W sobotę (20.04.2024r.) policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w miejscowości Silin w gminie Morąg po godzinie 8:00 zatrzymali kierowcę citroena, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policyjny miernik prędkości wskazał, że 35-latek jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h. Mężczyzna za swój pośpiech został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i dopisaniem do jego konta 13 punktów karnych. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Również w sobotę po godzinie 12:00 na ul. Mickiewicza w Ostródzie policjanci ujawnili kierowcę, który popełnił wykroczenie w postaci nie zastosowania się do sygnalizacji świetlnej. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień, policjanci sporządzili dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

W niedzielę (22.04.2024) chwilę po północy w miejscowości Lubajny w gminie Ostróda funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Podczas kontroli policjanci od mężczyzny wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało obecność ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz 33-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Również w niedzielę po godzinie 12:00 w miejscowości Słonecznik w gminie Morąg policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem marki Zipp. Badanie stanu trzeźwości wykazało obecność prawie półtora promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd za oświadczeniem został przekazany osobie wskazanej a mężczyzna po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Tego samego również w Słoneczniku około godziny 13:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

W niedzielę po godzinie 18:00 na ul. Dworcowej w Miłakowie policjanci miejscowego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego audi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierujący 24-latek posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z powyższym zatrzymany został również dowód rejestracyjny pojazdu.

Również w niedzielę po godzinie 21:00 na ul. Mazurskiej w miejscowości Łukta, policjanci Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen. Niestety, badanie alkomatem wykazało, że 38-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wynosił ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

Od piątku (19.04.2024r.) do niedzieli (21.04.2024r.) policjanci skontrolowali ogółem 258 uczestników ruchu drogowego, ujawniając w tym aż 148 przekroczeń prędkości - a za jazdę o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane zostały 3 prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli łącznie 133 mandaty karne oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali łącznie 51 pouczeń. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 730 badań stanu trzeźwości ujawniając 5 nietrzeźwych kierowców.
Za: KPP w Ostródzie

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostroda.naszemiasto.pl Nasze Miasto