Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka ze stycznia 2024 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Ostródzie? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Ostródy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „„Na Wspólnej” ma już 21 lat! Zobacz, jak przez ten czas zmieniali się aktorzy jednego z ulubionych seriali Polaków”?

Przegląd stycznia 2024 w Ostródzie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 „Na Wspólnej” ma już 21 lat! Zobacz, jak przez ten czas zmieniali się aktorzy jednego z ulubionych seriali Polaków

„Na Wspólnej” to jeden z najstarszych polskich seriali telewizyjnych. Produkcja już od ponad 21 lat oferuje Polakom możliwość podglądania perypetii przyjaciół i ich rodzin, wzajemnego wsparcia i ciepła, jakim się obdarzają, a to przy udziale znanych gwiazd, zdolnych debiutantów oraz utalentowanych twórców. Zobacz, jak zmieniała się obsada, w tym Bożena Dykiel, Joanna Jabłczyńska, Ewa Gawryluk oraz Waldemar Obłoza.

📢 Skansen pierwotnej architektury Warmii i Mazur w Olsztynku

Miejsce, które zapewni turystom spędzającym wakacje na Warmii i Mazurach, mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Na terenie Skansenu w Olsztynku można spędzić nawet kilka godzin, łącząc rekreację z poznawaniem historii. Muzeum oferuje Nam urokliwą scenerię, bogactwo zbiorów i różnorodne doznania. To nie tylko prezentacja dawnej, pięknej architektury i życia mieszkańców tej ziemi, ale też aktywna prezentacja obyczajów, kuchni i sztuki. Trudno się tu nudzić.

📢 Perełka Mazur Zachodnich, malownicze Jezioro Szeląg

Tak zwane Mazury Zachodnie są powszechnie znane z Kanału Elbląskiego, zaliczanego do najciekawszych przedsięwzięć hydrologicznych. Łączy Iławę i Ostródę z oceanami… Odcinek łączący Ostródę z Jeziorem Szeląg, był ostatnim elementem Kanału, oddanym do użytku w 1883 roku. To najmniej uczęszczany fragment sieci kanałowej. By połączyć ostródzkie Jezioro Drwęckie z wyżej położonym Szelągiem, niezbędne okazały się dwie śluzy, w Ostródzie i Małej Rusi.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Ostróda: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Ostródy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koszyczek ratunkowy zdobywa serca mężczyzn podczas wesela

W ostatnich doniesieniach z raju dla panów, czyli toalety męskiej na jednym z wesel, pojawił się prawdziwy bohater - stoliczek a'la Ludwik XVI. Ale co takiego wyjątkowego kryje się w jego niezwykłości? Cóż, to miejsce, gdzie mężczyźni mogą schronić się przed bezwzględnym zakazem zabawy przy stole, narzuconym przez swoje kobiety.

📢 Razem dla WOŚP Ostróda: Unikalne aukcje na Allegro czekają na Twoje wsparcie

Dziel się radością pomagania i uczestnicz w wyjątkowych licytacjach organizowanych przez Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostródzie. Organizatorzy przygotowali dla ciebie unikalne atrakcje, których wylicytowanie nie tylko przyniesie ci niezapomniane przeżycia, ale także wsparcie dla potrzebujących.

📢 Protesty rolników 24 stycznia. Dziś w ponad 170 miejscach w Polsce przejeżdżają kolumny ciągników. Mapa strajków na drogach i postulaty

Na mapie środowego protestu rolników zaznaczono ponad 170 miejsc w całej Polsce, gdzie planowane są akcje protestacyjne. Rolnicy wyjadą ciągnikami na ulice z dwoma głównymi postulatami. Jeden dotyczy napływu towarów z Ukrainy, drugi ograniczeń w produkcji rolnej, które wynikają ze strategii unijnego Zielonego Ładu. Sprawdź na mapie, gdzie będzie można spotkać rolników 24 stycznia.

📢 Spotkanie w Bibliotece "Przystań z Kulturą" z dr Żółtowską-Sikorą i dr Skrobotem

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą" serdecznie zaprasza na fascynujące spotkanie, które odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17:30. Wydarzenie poświęcone będzie dwóm wyjątkowym publikacjom, a gośćmi specjalnymi będą dr Magdalena Żółtowska-Sikora i dr Wiesław Skrobot.

📢 Ognisko pasji rozgwieździło aulę: Wspaniały "Festiwal pasji" w Bażyniaku

W magiczny dzień pełen talentów, uczniowie LO im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie spotkali się w auli, by uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To właśnie tutaj, w blasku sceny i podziwiających spojrzeniach szkolnej społeczności, odbył się niezwykły "Festiwal Pasji" – wydarzenie, które rozbłysło, jak gwiazda na niebie, promując zaraźliwe entuzjazmy i indywidualne talenty.

📢 Czy Ostróda musi być tak tandetnie brzydka? Co z uchwałą krajobrazową?

W 2021 roku powstała w Ostródzie Uchwała Krajobrazowa, która w założeniu, miała oczyścić miasto z tandetnego brudu reklamowego. Czy widzimy jakieś efekty, tego niewątpliwie potrzebnego przedsięwzięcia? Wiadomo, ostródzcy lokalni patrioci, zawsze widzą swoje miasto, jako Perłę Mazur i cudo. Można jednak mieć wątpliwość, czy postronni i wolni od takiego sentymentu turyści, podzielają to zdanie. Czy wizualna tandeta, prymitywna nachalność reklam i wszelakich banerów, ich zauroczy? Wątpliwe. Miasto jest zapaskudzone, resztki przyzwoitej architektury giną pod pstrokacizną rodem z bantustanów. Koncepcja Uchwały Krajobrazowej, przygotowana fachowo i kosztowna, miała ucywilizować wizualnie Ostródę, utknęła jednak w niemocy włodarzy miasta. Nic się od 4 lat nie zmieniło i pytaniem jest, czemu. Polecam galerię zdjęć z głównej arterii miasta, czyli wizytówki Ostródy.

📢 150. rocznica urodzin Wincentego Witosa: Wystawa w "Bażyniaku"

Dzisiaj w murach Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, swoją obecnością zaszczycił Naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie, dr hab. Karol Sacewicz. Wybitny historyk otworzył wystawę poświęconą pamięci Wincentego Witosa z okazji 150. rocznicy jego urodzin.

📢 Harmonia dźwięków i lat: Jubileusz Chóru Szkolnego "Collegium Vocale"

W auli Liceum rozbrzmiały dźwięki, które niosły ze sobą trzy dekady muzycznej pasji i oddania. Chór Szkolny "Collegium Vocale", założony w 1993 roku, świętuje swoje trzydzieste urodziny, tworząc wyjątkową oprawę pełną wzruszeń i nostalgii. To nie tylko rocznica, to podróż przez trzydzieści lat w świat dźwięków, niewątpliwie pozostawiająca niezatarte piętno na sercach wszystkich, którzy kiedykolwiek byli częścią tej muzycznej opowieści.

📢 Wyborna sałatka z kurczakiem. Prawdziwy fenomen. Nieważne, ile sałatek zrobię na imprezę w domu, ta zawsze znika pierwsza

Ta banalnie prosta do wykonania sałatka jest hitem każdej imprezy. O jej sukcesie decyduje pewien ważny dodatek, którego nie można pominąć. Całość przygotowuje się dosłownie w kilkanaście minut. Wypróbuj naszą sałatkę z kurczakiem, a zobaczysz, że goście nie będą mogli się od niej oderwać.

📢 Już niedługo. Poznajmy podstawowe zasady Wyborów Samorządowych

Premier ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbędą się 7 i 21 kwietna. Do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic miasta Warszawy. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca. Warto znać podstawowe zasady obowiązujące podczas tegorocznych wyborów.

📢 Aleksandra Woźniak – sympatyczna Kasia z „13 posterunku” porzuciła aktorstwo. Zobacz, jak dzisiaj wygląda i czym się zajmuje

„13 posterunek” to serial, który rozśmieszał do łez wielu Polaków. To właśnie dzięki niemu popularność zyskała Aleksandra Woźniak, która dzisiaj świętuje urodziny. Co dzisiaj robi ta przesympatyczna blondynka i jak wygląda? Koniecznie zobacz.

📢 Najdłuższe jezioro w Polsce o niepowtarzalnych walorach

Jeziorak, niegdyś mniej atrakcyjny jak Wielkie Jeziora Mazurskie, z roku na rok zyskuje na popularności. Czy nadal oferuje walory ukierunkowane na miłośników Mazur kameralnych? I tak i nie. Mariny w Iławie powstają jak na drożdżach, mnóstwo jachtów do czarteru, bogata oferta hotelowa i restauracyjna. Jednak rozległość jeziora, wielość zatok, zatoczek i wysp daje jeszcze żeglarzom szanse na znalezienie zacisznej przystani.

📢 Ostróda: Złodziej sprzętu AGD zatrzymany. Grozi mu 5 Lat więzienia

Wczoraj na terenie jednego z marketów w Ostródzie doszło do zatrzymania 25-letniego mężczyzny, który próbował dokonać kradzieży artykułów przemysłowych. Cała sytuacja została udaremniona przez czujnego pracownika ochrony, który szybko zainterweniował. Złodziej został przekazany w ręce policji i obecnie przebywa w areszcie.

📢 Bezpieczne ferie 2024: Edukacyjny festyn nad Jeziorem Jemiołowskim

Organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów, a zwłaszcza najmłodszych, na niezwykłe wydarzenie edukacyjno-prewencyjne "Bezpieczne Ferie 2024", które odbędzie się 16 stycznia 2024 roku o godzinie 9:30 na plaży miejskiej przy jeziorze Jemiołowskim.

📢 Masywny „Protest Wolnych Polaków” w Warszawie z ostródzkim akcentem

11 stycznia 2024 roku, przed budynkiem Sejmu w Warszawie, zgromadziła się ogromna liczba obywateli w ramach „Protestu Wolnych Polaków”. Organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość, protest miał na celu wyrażenie sprzeciwu wobec rządzącej ekipy Donalda Tuska, oskarżanej o rażące łamanie prawa i niestosowanie się do zasad Konstytucji.
Ostródzkiej delegacji przewodniczyła Pani Bogusława Orzechowska, była senator RP.

📢 Dramatyczne zdarzenie w powiecie Ostródzkim - szybka reakcja służb ratunkowych!

W środę, 10 stycznia 2024 roku, doszło do poważnego wypadku na drodze DW542, gdzie pojazd osobowy wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Tragiczne zdarzenie było prawdopodobnie spowodowane ciężkimi warunkami atmosferycznymi panującymi na drodze. W wyniku tego wypadku dwie osoby podróżujące samochodem doznały obrażeń, z których jedna wymagała natychmiastowej pomocy medycznej.

📢 Majątek w Dylewie. Śladami dawnej świetności Oberlandu (ZDJĘCIA)

Niegdyś kwitnący i tętniący kulturą majątek. Dylewo, wieś gminy grunwald w ostródzkim powiecie, klasyczna ofiara popegeerowskiej „transformacji”. Miejsce unikalne, warte poznania, świetne na całodzienny wypad krajoznawczy, bo okolice Góry Dylewskiej też są fascynujące.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ostroda.naszemiasto.pl Nasze Miasto