MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Maj w Ostródzie: Przegląd prasy z kwietnia 2023 w Ostródzie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd kwietnia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Ostródy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd kwietnia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Ostródy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Ostródy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze MEMY o majówce. Deszcz, grill za wszelką cenę i trudny powrót do pracy. To z tego śmieją się internauci. Majówka wystartowała!”?

Przegląd kwietnia 2023 w Ostródzie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze MEMY o majówce. Deszcz, grill za wszelką cenę i trudny powrót do pracy. To z tego śmieją się internauci. Majówka wystartowała!

Majówka za pasem, a więc wiele osób zaczyna się już do niej przygotowywać. Internauci nie szczędzą sobie złośliwych, ale i zabawnych komentarzy dotyczących długiego weekendu. Oto najlepsze MEMY o majówce!

📢 Majówka w czasach PRL – pochód, piknik, a może wyjazd za miasto? Tak Polacy spędzali wolny czas. Czy to pamiętasz?

Majówka w PRL-u trwała jeden dzień, bo rodacy mieli wolny jedynie 1 maja. Święto Pracy to było jedno z najbardziej uroczyście obchodzonych świąt w tamtych czasach. Aż do 1989 roku w spektakularnych pochodach pierwszomajowych masowo brali udział zarówno mali, jak i dorośli rodacy, bo najczęściej były one obowiązkowe w szkole i pracy. Czy pamiętasz, jak Polacy świętowali 1 maja? Zobacz, jak spędzaliśmy wolne popołudnie po uroczystej manifestacji z okazji Święta Pracy.

📢 Tego przegapić nie możecie. Atrakcje ostródzkiego lata

Ostróda, jest synonimem udanego lata. Jej atrakcyjne położenie sprawia, że jest ona idealnym miejscem dla turystów, którzy chcą cieszyć się pięknymi krajobrazami i zabytkami. Lecz turystyka, to nie wszystko. Ostróda po prostu latem tętni życiem. I nie ma w tym cienia przesady. Same lasy, i jeziora dla współczesnego turysty, a nawet mieszkańca, to za mało. Potrzeba coś ekstra. Coś, co sprawi, że rozkochamy się w tym miejscu na ziemi. I do niego wrócimy...

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka maj Ostróda: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Ostródy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wielkie święto Ostródy, i Ostródzian. Dni Ostródy 2023, już 3-6 sierpnia! Będzie ogień!

Największa miejska impreza, jaką są "Dni Ostródy" odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia.
Gwiazdami tegorocznej edycji Dni Ostródy będą:
3 sierpnia (czwartek) - Nowy VOX i Czerwone Gitary
5 sierpnia (sobota) - zespół LEMON i KAYAH
6 sierpnia (niedziela) - Katarzyna Nosowska i MROZU
Natomiast w piątek 4 sierpnia - wulkan śmiechu, czyli Polska Noc Kabaretowa 2023, a w niej:
Kabaret Ani Mru Mru – po raz pierwszy w Polska Noc Kabaretowa, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Paranienormalni, Kabaret K2, Szymon Łątkowski, Kabaret Smile poprowadzeni przez niezrównanego Bartosza Klauzinskiego. Bilety na to wydarzenie na stronie: https://kabaretowebilety.pl/ostroda-polska-noc-kabaretowa-2023/wydarzenie/3064

📢 Jubileusz XV-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie

25 kwietnia w auli Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, odbyła się uroczysta akademia z okazji XV-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie.
Uroczystość została otwarta przez Prezes UTW , Panią Grażynę Harasim.
Galę uświetnił występ grupy teatralnej, która zagrała sztukę pt. "Kandydatki na żony", a całość jubileuszu zwieńczył wieczorek taneczny w lokalnej restauracji.

📢 Samorząd Elbląga bije się z rządem o port. Mieszkańcy odpowiedzą na dwa pytania, które napisały władze miasta

Od wczoraj samorząd Elbląga pyta mieszkańców miasta o ich zdanie dotyczące kwestii własności miejscowego portu. Kampanię tę krytykują przedstawiciele rządu, którzy określają ją jako „nieuczciwą manipulację”.

📢 Atrakcyjne kierunki kształcenia w ostródzkim Sandora Petöfi

W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem technologii i dynamicznymi zmianami w społeczeństwie, nacisk szkół na rozwój kompetencji człowieka stał się niezbędny. Dlaczego jest to ważne i jakie korzyści niesie ze sobą rozwijanie kompetencji w teraźniejszym świecie?

📢 W ostródzkim Sandora Petöfi maturzyści na mecie

Edukacja, jest jednym z najważniejszych elementów życia każdej osoby. To ona pozwala nam na zdobycie wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji potrzebnych, do osiągnięcia sukcesu w przyszłym życiu. Jednym z etapów kształcenia jest szkoła średnia, która kończy się maturą. Czy jednak nauka w szkole średniej naprawdę dobiega końca?

📢 To oni są poszukiwani za zabójstwo. Zobacz, kogo aktualnie szuka policja. Lista osób poszukiwanych listem gończym z art. 148 Kodeksu karnego

Kilkadziesiąt osób w całej Polsce poszukuje obecnie policja, za którymi wystosowano list gończy z artykułu 148 Kodeksu karnego. Ile grozi lat za zabójstwo? Z jakich części Polski poszukuje się sprawców przestępstwa? Zobacz aktualną listę osób, którym grozi kara nie krótsza od 8 lat, kara 25 lat, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności!

📢 Głosowanie w konkursie „Ostródzkie Smoki Biznesu” zakończone. Wkrótce poznamy laureatów.

Zakończyło się głosowanie w konkursie "Ostródzkie Smoki Biznesu". W ciągu kilku dni ogłoszą wyniki i wyłonią jego zwycięzców. Uczestnicy konkursu z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników i liczą na to, że to właśnie ich biznes praca zostanie doceniony przez jury.

📢 Atrakcyjny długi weekend w Ostródzie przed nami. Wideo.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się długi weekend majowy w Ostródzie.
Zaczniemy 29 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kościuszki od koncertów zespołu "Jura" oraz Kapeli Ostródzianie.
Niezwykle obfity w wydarzenia weekend zakończymy 3 maja rejsami spacerowymi po Jeziorze Drwęckim.

📢 Święta Warmia i 300 - letni świadkowie historii

Okolice miejscowości Woryty, to historyczne miejsce dla ducha polskości. Rzeka Pasłęka, która płynie nieopodal, jest naturalną granicą Warmii, i Mazur.
Woryty to wieś w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Gietrzwałd. Według danych z 2021 roku, wieś zamieszkuje około 300 osób.
Wieś została założona w 1345 roku jako typowa ulicówka. Dokument lokacyjny pochodzi z dnia 15 lipca 1347 roku i był jednym z pierwszych, jakie wystawiła kapituła warmińska w komornictwie olsztyńskim. Niemiecka nazwa wsi to Woritten.

📢 Antyterroryści i agenci FBI ćwiczą w okolicach Ostródy

To największe tego typu ćwiczenia w Europie zorganizowane przez polską Policję, a realizowane we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym. Podczas pierwszych epizodów, które odbyły się w metrze, sprawdzano m.in. gotowość Policji i służb współdziałających do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym oraz prowadzenia działań w środowisku skażonym substancją CBRN.

📢 Alimenciarze z Warmii i Mazur. Te osoby nie płacą na swoje dzieci. Kogo szuka policja w województwie warmińsko-mazurskim? Sprawdź LISTĘ!

Te osoby nie płacą alimentów na swoje dzieci. Kogo szuka warmińsko-mazurska policja? Sprawdź. Rozpoznajesz kogoś ze zdjęć? Zawiadom służby. Możesz to zrobić, dzwoniąc na numery telefonu 112 lub 997, lub wysyłając wiadomość mail na adres [email protected]. Na Warmii i Mazurach policja poszukuje łącznie kilkadziesiąt osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości, nie płacąc na czas lub w ogóle zasądzonych przez sąd alimentów.

📢 Pani Wanda Bortkiewicz, niespełna 100-letia świadek historii z mocnym przekazem dla młodych.

Wanda Bortkiewicz, z domu Czyżewska, ps. „Basia”, „Barbara Zakrzewska”, urodziła się 26 sierpnia 1923 roku w rodzinie ziemiańskiej na Wileńszczyźnie. Należała przed wojną do Sodalicji Mariańskiej i harcerstwa, które to, obok rodziny i szkoły, ukształtowały jej patriotyczną postawę.
5 kwietnia b.r. z rąk prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odebrała nagrodę honorową „Świadek Historii”.

📢 Tak mieszka Dariusz Kosiec z „Sanatorium miłości 5”. Widoki z jego domu w Lillestrøm zapierają dech w piersiach!

Piąta edycja uwielbianego przez widzów programu TVP, czyli „Sanatorium miłości”, obfitowała w wyrazistych uczestników. Jednym z nich był Dariusz ze Szczecina. W pewnym momencie swojego życia, kuracjusz postanowił wyemigrować zarobkowo do Norwegii. Trzeba przyznać, że Dariusz Kosiec mieszka w przepięknym miejscu! Zobaczcie sami - tylko nam zgodził się pokazać, jak wygląda jego mieszkanie na obczyźnie!

📢 Gigantycznej wielkości inwestycje w Gminie Łukta

Dzięki funduszom europejskim oraz Polskiego Ładu, w Gminie Łukta trwają gigantyczne inwestycje. Bez tego wsparcia, tak małym jednostkom samorządu terytorialnego, byłoby niezmiernie trudno wypełniać zadania związane z poprawą jakości życia swoich mieszkańców.

📢 Utrzymanie oraz remonty dróg powiatowych. Jak z tego zadania wywiązuje się Starostwo Powiatowe w Ostródzie?

Wspieranie powiatów w utrzymaniu i remontach dróg powiatowych jest jednym z głównych zadań rządu, ponieważ dobrze utrzymane drogi są kluczowe dla gospodarki kraju i zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Ogromne rządowe pieniądze, które w ciągu ostatnich siedmiu latach wpłynęły do kasy Powiatu Ostródzkiego, to ponad 70 mln zł.
Od budowy wiaduktu, po bieżące remonty dróg powiatowych. Ogromne pieniądze, wielkie inwestycje w poprawę codziennego życia Polaków. Szczególnie w obszarach, które często pomijane były w dzieleniu publicznych pieniędzy, powodując tym samym wykluczenie komunikacyjne wielu środowisk, szczególnie wiejskich i małomiasteczkowych.

📢 Spotkanie w Klubie Podróżnika, "Środki Podróży", zaprasza Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą".

📢 W Ostródzie upamiętniono ofiary zbrodni katyńskiej

14 kwietnia, w słoneczne przedpołudnie odbyły się miejskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach wzięło udział wiele środowisk, w tym szkolne, samorządowe oraz kombatanckie. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a dalsza część obchodów pod pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP, który został poświęcony obrońcom Rzeczypospolitej Polskiej. To pod nim głównie odbywają się wszelkie uroczystości o charakterze patriotycznym w Ostródzie. Nad całością przebiegu uroczystości, jak zwykle czuwał ksiądz prałat mgr lic. Roman Wiśniowiecki. Współorganizatorami obchodów były także ostródzkie Szkoły Podstawowe: SP2 oraz SP3.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ostroda.naszemiasto.pl Nasze Miasto