Olimpia pokonała rezerwy Borussi Dortmund!

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii wygrali w Ostródzie z Borussią Dortmund 2:1. Bramki dla "biało-zielonych" strzelili: Piotr Ruszkul i Paul Grischok.

Olimpia już od początku meczu naciskała rywali. Pierwsza bramka padła w 19. minucie, gdy Piotr Ruszkul strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza Borussi.Grudziądzanie raz po raz przeprowadzali groźne akcje, brakowało im jednak wykończenia. Piłkarze z Dortmundu rzadko odpowiadali.W 82. minucie Borussia doprowadziła do remisu. Wyrównującego gola zdobył Keren Demirbay. Po trzech minutach Olimpia znów wyszła na prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paul Grischok.Dwie minuty później mogło być już 3:1, jednak Ruszkul w sytuacji sam na sam trafił w słupek.Olimpia Grudziądz 2:1 Borussia Dortmund II19' Piotr Ruszkul           82' Keren Demirbay85' Paul Grischok Składy: Olimpia: Daniel Osiecki, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Dawid Abramowicz, zawodnik testowany, Dariusz Kłus, Mariusz Kłus, Adrian Frańczak, Paul Grischok, Piotr Ruszkul, Adam CieślińskiBorussia Dortmund II: Zlatan Alomerovic, Marcel Halstenberg, Thomas Meissner, Konstantin Fring, Jonas Hofmann, Erik Durm, Marvin Bakalorz, Marvin Dnoksch, Rico Benatelli, Onur Cenilt, Marc Hornschuh

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani