Adrian Wielgat zdobył tytuł mistrza świata

Robert Orzechowski
Adrian Wielgat
Adrian Wielgat elblag.eu
Zawodnik Klubu Sportowego "ORZEŁ” Elbląg, Adrian Wielgat, na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim, zdobył tytuł mistrza świata.

Z rewelacyjnym wynikiem wraca z Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim reprezentacja polskich panczenistów, która zdobyła w sumie 14. medali (8 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe).

Jedną z jaśniejszych postaci polskiej kadry okazał się zawodnik Klubu Sportowego „ORZEŁ” Elbląg i jednocześnie student Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku – Adrian Wielgat, który zdobył 3 medale. W biegu drużynowym elblążanin walnie przyczynił się do zdobycia przez polską reprezentację złotego medalu. Adrian pokazał się również ze znakomitej strony w konkurencjach indywidualnych zdobywając brązowe krążki na dystansach 5000 m oraz 10000 m.

źródło: elblag.eu**

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego